W dniu 19 kwietnia 2018 roku uczniowie z klasy 2b wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Przyrodniczego, które mieści się przy ul. Św. Sebastiana 9 w budynku dawnej „Łaźni Rzymskiej”.
Licealiści obejrzeli wystawy poświęcone skamieniałościom, w tym okaz jedynego na świecie, zachowanego w stanie idealnym nosorożca włochatego (jego wyobrażenie stanowi logo Muzeum). Ten wyjątkowy eksponat znaleziono w kopalni wosku ziemnego w Staruni (Ukraina). Jego wiek szacuje się na około 30 tysięcy lat i jest najcenniejszym okazem w Muzeum.
Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się żywe zwierzęta i rośliny, prezentowane w ramach wystaw czasowych, takich jak:
„Fascynujący świat pająków” – wystawa obejmuje okazy żywych pająków i skorpionów, pochodzących m. in. obu Ameryk, Azji i Afryki
„Świat gadów” – ekspozycja prezentuje gadzich rekordzistów, m.in.: anakondę zieloną – największego występującego współcześnie węża czy pytona siatkowego – najdłuższego węża świata.
„Las tropikalny” – wystawa przedstawia florę tropikalnej dżungli, a szczególnie ciekawe okazy, które można obejrzeć z bliska to: kawa arabska, dzbanecznik czy wanilia.
Uczniowie w części warsztatowej poświęconej porównaniu płazów i gadów, mieli okazję zapoznać się ze szczegółową budową takich przedstawicieli jak: agama, pyton królewski i ropucha olbrzymia. Młodzież mogła nie tylko zobaczyć z bliska te zwierzęta ale również dotknąć, a nawet potrzymać na rękach. Okazało się to ciekawym doświadczeniem dla uczniów i pozwoliło lepiej zapamiętać różnice pomiędzy przedstawionymi grupami kręgowców.
Wyjście do Muzeum Przyrodniczego zorganizowała i opiekę pełniła nauczycielka biologii Pani mgr Monika Kuras.
Kraków, 20 kwietnia 2018 r., mgr Monika Kuras
ul. Czapińskiego 5
30-048 Kraków
+48 12 633 37 64