Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu „Europa na talerzu” wykazali się pomysłowością i talentem językowym, a także znajomością kuchni regionalnej i tajników produkcji filmowej. Każdy z zaprezentowanych przepisów spotkał się z uznaniem komisji, jesteśmy pod wrażeniem Waszych umiejętności i kreatywności!
Z przyjemnością chcielibyśmy ogłosić, że pierwsze miejsce zajęły Julia Głogowska i Kinga Sowa z klasy z przepisem na Butterkuchen. Zwycięski film jest dostępny pod wpisem.
Na drugim miejscu znaleźli się Wiktoria Prażmowska i Tomasz Słupski z klasy 2a z przepisem na Prosciutto e melone i Spaghetti alla Carbonara, natomiast trzecie miejsce ex aequo zajęły Anna Fiutowska i Aleksandra Rudek (2g) z przedpisem na Schwarzwalder Kirchtorte, Marcelina Pulchna i Oktawia Klimek (2d) z przepisem Pasta e fagioli alla napoletana oraz Katarzyna Przennakowska (2f) z przepisem na Cantucci.
Dziękujemy i serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Kraków, 29.03.2021 r., mgr Paulina Leśniak, organizator konkursu
ul. Czapińskiego 5
30-048 Kraków
+48 12 633 37 64
Kuratorium Oświaty
Portal edukacyjny Miasta Krakowa
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Konrad Adenauer Gymnasium
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
Uniwersytet Jagielloński
Uniwersytet Pedagogiczny
Uniwersytet Papieski
Akademia Ignatianum
Akademia Górniczo-Hutnicza
Politechnika Krakowska
Uniwersytet Ekonomiczny
Uniwersytet Rolniczy