Sport

IX Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie zapewnia młodzieży rozwój sportowych zainteresowań poprzez różnorodne zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne oraz wspiera sportową działalność uczniów w klubach. Startujemy w wielu zawodach w ramach Krakowskiej Licealiady. Bierzemy udział w licznych okazjonalnych turniejach piłki koszykowej, piłki siatkowej oraz piłki nożnej. Wśród naszych uczniów mamy wielu czynnych zawodników reprezentujących różne dyscypliny sportu, którzy odnoszą znaczące sukcesy sportowe. Zapraszamy do zapoznania się z osiągnięciami naszych sportowców w roku szkolnym 2013/ 2014, a zawodnikom gratulujemy pasji i imponujących wyników.

 

 

Licealiada sport międzyszkolny

 

Chłopcy

 

Narciarstwo alpejskie

Finał miejski:

Drużynowo: Złoty medal dla IX LO

 

Indywidualnie:

Mateusz Tarczyński, 4 miejsce

Mikołaj Molczyk, 6 miejsce

Paweł Dulczewski, 9 miejsce

Cała trójka awans do finału wojewódzkiego

 

Finał wojewódzki:

 

Indywidualnie:

Mateusz Tarczyński, 4 miejsce

Paweł Dulczewski, 9 miejsce

Mikołaj Molczyk, 33 miejsce

 

Piłka nożna

Turniej o Puchar Dyrektora III LO: Srebrny medal dla IX LO

 

Koszykówka

Pierwsza liga SKS: 8 miejsce

 

Dziewczęta

Pływanie

Finał miejski

Drużynowo: srebrny medal dla IX LO

Sztafeta: 5 miejsce

 

Indywidualnie:

Małgorzata Lipowska, 1 miejsce (styl grzbietowy)

Joanna Gąsiorek, 2 miejsce (styl dowolny)

Monika Piątek, 2 miejsce (styl motylkowy)

Daria Flak, 3 miejsce (styl dowolny)

Zuzanna Przybyła, 6 miejsce (styl dowolny)

Mariola Moskal, 6 miejsce (styl klasyczny)

Wszystkie pływaczki awansowały do finału wojewódzkiego

 

Finał wojewódzki

 

Indywidualnie:

Małgorzata Lipowska, 1 miejsce (styl grzbietowy)

Monika Piątek, 2 miejsce (styl motylkowy)

Daria Flak, 4 miejsce (styl dowolny)

Joanna Gąsiorek, 5 miejsce (styl dowolny)

Mariola Moskal, 7 miejsce (styl klasyczny)

 

Piłka ręczna

Międzyszkolna liga „Open”: 7 miejsce dla IX LO

 

Biegi przełajowe

Indywidualnie

Małgorzata Lipowska, 2 miejsce

 

 

 

Osiągnięcia pozaszkolne uczniów IX LO w latach 2013 i 2014

 

Chłopcy

 

Modelarstwo kosmiczne

Mateusz Niebielski

Puchar Świata Seniorów 2013, 4 miejsce

Mistrzostwa Europy Juniorów, złoty i brązowy medal

Mistrzostwa Polski Juniorów, złoty i brązowy medal

 

Judo

Sebastian Tylek

Wisła Kraków

 

Otwarty Puchar Polski Juniorów

3 miejsce, Kąty Wrocławskie, X 2013

7 miejsce, Łódź, V 2014

7 miejsce, Opole, VI 2014

 

Otwarty Puchar Polski Juniorów Młodszych

3 miejsce, Suchy Las, III 2013

3 miejsce, Piła, III 2013

5 miejsce, Opole, VI 2013

 

X Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo

3 miejsce, Suchy Las, III 2013

 

Otwarte Mistrzostwa Małopolski:

1 miejsce, Bochnia, IX 2013

 

Piłka nożna

Robert Łatka

Garbarnia Kraków, sezon 2013/14

3 miejsce Małopolska Liga Juniorów Starszych

 

Wojciech Głuchaczka, Paweł Kopeć, Marcin Szczurek

Garbarnia Kraków, sezon 2013/14

3 miejsce, Małopolska Liga Juniorów Młodszych

 

Mikołaj Tracz

Wisła Kraków, sezon 2013/14

1 miejsce, Małopolska Liga Juniorów Młodszych

 

Taniec towarzyski

Jakub Grzesiak

Sportowy Klub Taneczny Styl

6 miejsce, Mistrzostwa Polski Par XI’ 2013

 

Downhill rowerowy

Adrian Masny

2 miejsce Joy Ride Downhill Hobby Junior, Kluszkowce, VI 2014

3 miejsce, Puchar Polski, kategoria Hobby Junior, Czarna Góra, VI 2014

 

Boks

Mikołaj Pryga

1 miejsce, Mistrzostwa Małopolski Juniorów w wadze do 69 kg.

 

 

Dziewczęta

 

Gimnastyka sportowa

Sonia Biskup

Wisła Kraków

4 miejsce, Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek 2014, ćwiczenia wolne

4 miejsce, Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek’ 2014, wielobój

 

Karolina Czyż

Wisła Kraków

4 miejsce, Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorek’ 2013

4 miejsce, Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek’ 2013, ćwiczenia na poręczach

7 miejsce, Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek’ 2013, wielobój

 

Piłka ręczna

Mariola Moskal, Marta Bukowczyk

Gościbia Sułkowice

1 miejsce, Małopolska Liga Juniorek Młodszych’ 2014, awans do rozgrywek ogólnopolskich

1 miejsce w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski

3 miejsce w półfinałach Mistrzostw Polski 2014

w sumie 9 miejsce w Polsce

 

Zuzanna Flis

Gościbia Sułkowice

2 miejsce, Małopolska Liga Juniorek Starszych 2014

 

Siatkówka

Paulina Paluch

Bronowianka Kraków

1 miejsce, Międzynarodowy Turniej Siatkówki Kadetek i Juniorek, Trstena (Słowacja), V 2014

 

Taniec

Angelika Bogucka

Zespól taneczny Feniks

 

1 miejsce i tytuł laureata, XI Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych, Rzeszów 2014

1 miejsce, XXII Krakowskie Spotkanie Baletowe „Kontrakcja”, 2014

1 miejsce, XIV Ogólnopolski Taneczny Sabat Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych „O Złotą Miotłę Baby Jagi”, 2014

Grand prix, Ogólnopolskie Spotkanie Taneczne „Spontan”, 2014

 

Taniec freestyle

Oliwia Sadowska, Gabriela Tekieli

Klub Tańca Sportowego Wena

Reprezentantki Polski, Mistrzostwa Świata i Europy 2013 i 2014

 

Beata Sowula

Siedmioosobowy Zespół Taneczny Limited Edition, kategoria: MDFS

1 miejsce, Mistrzostwa Polski 2013

3 miejsce, Draźice Cup, IV 2013

 

Pływanie

Małgorzata Lipowska

1 miejsce, styl grzbietowy, Pływackie Mistrzostwa Dzielnicy Kraków Śródmieście 2014

 

Monika Piątek

1 miejsce, styl motylkowy, Pływackie Mistrzostwa Dzielnicy Kraków Śródmieście 2014

 

Wioślarstwo

Monika Piątek

2 miejsce, czwórka podwójna kobiet, Mistrzostwa Polski, Krusznica 2014

6 miejsce, dwójka podwójna kobiet, Mistrzostwa Polski, Krusznica 2014

 

Opracowanie

mgr Grzegorz Obidowicz, mgr Teresa Kasprzyk, mgr Iwona Majerska-Dybał

mgr Lilianna Palczykowska, mgr Aleksandra Pagacz-Pociask