W dniu 22 czerwca 2026 roku uczniowie klasy 2b (mat-fiz) i klasy 1c (biol-chem) oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w wycieczce na Turbacz. Wędrówkę rozpoczęliśmy z Kowańca w Nowym Targu, skąd pod opieką przewodnika górskiego wyruszyliśmy na szlak prowadzący na najwyższy szczyt Gorców.
Pomimo wymagającej trasy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą kondycją i zaangażowaniem, dzięki czemu sprawnie dotarli do celu. Na szczycie był czas na odpoczynek, wspólne rozmowy oraz ognisko, które stało się okazją do integracji i regeneracji sił przed drogą powrotną.
Górska pogoda okazała się jednak nieprzewidywalna. Pod koniec wycieczki zaskoczył nas ulewny deszcz, który towarzyszył nam przez ostatnie 20 minut wędrówki. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie wpłynęły jednak na wyśmienity nastrój grupy.
Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń, wróciliśmy bezpiecznie do Krakowa. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wspomnień i była okazją do aktywnego spędzenia czasu na łonie natury, podziwiania widoków na Tatry i rozmów podczas wspólnego wędrowania.
Wyjazd krajoznawczo-integracyjny w Gorce był realizacją Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego. Zorganizowali go: Pan mgr Filip Studziński –wychowawca klasy 2b i Pani mgr Magdalena Gosztyła –wychowawczyni klasy 1c. Opiekę nad młodzieżą szkolną pełniły ponadto Panie: mgr Katarzyna Burkiewicz i mgr Dominika Przepiórka.
Kraków, 22.06.2026 r., mgr Filip Studziński






ul. Czapińskiego 5
30-048 Kraków
+48 12 633 37 64
Kuratorium Oświaty
Portal edukacyjny Miasta Krakowa
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Konrad Adenauer Gymnasium
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
Uniwersytet Jagielloński
Uniwersytet Pedagogiczny
Uniwersytet Papieski
Akademia Ignatianum
Akademia Górniczo-Hutnicza
Politechnika Krakowska
Uniwersytet Ekonomiczny
Uniwersytet Rolniczy