W dniu 17 kwietnia 2018 roku w naszym Liceum rozpoczął się cykl spotkań z zakresu prawa cywilnego i administracyjnego, przeprowadzonych przez aplikanta – radcę prawnego Panią Igę Regułę – business development specialist. Wzięła w nim udział młodzież z klasy 3a i 3f.
Spotkanie nosiło tytuł: „Zostaję studentem – prawa, obowiązki, status i konsekwencje w różnych dziedzinach życia”. Uczniowie zapoznali się z zasadami prawnymi rekrutacji na studia, obowiązkowymi opłatami, przygotowaniem dokumentów administracyjnych, przywilejami wynikającymi ze statusu studenta, a także i z obowiązkami.
Kolejne spotkania odbędą się w maju oraz czerwcu i będą skierowane do młodzieży klas pierwszych i drugich. Koordynatorem akcji „Z prawem na Ty” jest Pani mgr inż. Beata Natkaniec, nauczyciel przedsiębiorczości i chemii w IX Liceum.
Kraków, 17 kwietnia 2018 r., mgr inż. Beata Natkaniec
ul. Czapińskiego 5
30-048 Kraków
+48 12 633 37 64
Kuratorium Oświaty
Portal edukacyjny Miasta Krakowa
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Konrad Adenauer Gymnasium
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
Uniwersytet Jagielloński
Uniwersytet Pedagogiczny
Uniwersytet Papieski
Akademia Ignatianum
Akademia Górniczo-Hutnicza
Politechnika Krakowska
Uniwersytet Ekonomiczny
Uniwersytet Rolniczy